Donegal County Council Logo

Sa Rannóg Seo

Baile > An Chomhairle > Na Meáin > An Lárcholún > Ainmniúcháin Laochra Spóirt

Ainmniúcháin fógartha le haghaidh Ghradaim Laochra Spóirt Dhún na nGall

Tá ainmniúcháin le haghaidh Laochra Spóirt Dhún na nGall fógartha ag an Choiste um Ghradam Laochra Spóirt Dhún na nGall.  Fógrófar buaiteoirí na ngradam, atá á urrú ag Comhairle Contae Dhún na nGall, ag mórshearmanas na ngradam a bheas ar siúl in Óstán an Mount Errigal, Leitir Ceanainn, ar an 30 Eanáir. 

 

AINMNIÚCHÁIN LE HAGHAIDH GHRADAIM LAOCHRA SPÓIRT DHÚN NA NGALL 2014

 

ÓMÓS

Brid McGinty, Cumann Sacair Chláirseacha an Lagáin

Gary Mc Cullagh, Cumann Dornálaíochta Ráth Bhoth

 

LÚTHCHLEASAÍOCHT

Anne Marie McGlynn, Cumann Lúthchleasaíochta Leitir Ceanainn

Mark English, Cumann Lúthchleasaíochta Leitir Ceanainn

Oisin Kelly, Cumann Lúthchleasaíochta Chreamhghoirt

Tori Pena, Cumann Lúthchleasaíochta Ghleannán na Finne

 

CISPHEIL

Cian Hickey, Bladhaire Leitir Ceanainn

Tadhg Hickey, Bladhaire Leitir Ceanainn

Andrew McGeever, Bladhaire Leitir Ceanainn

 

DORNÁLAÍOCHT

Donna Barr, Cumann Dornálaíochta an Dá Bhaile

Danny Tourish, Cumann Dornálaíochta an Dá Bhaile

Darryl Moran, Cumann Dornálaíochta Amaitéaraí Mhiotóg Órga na nUillí

Michael Gallagher, Cumann Dornálaíochta  Amaitéaraí Ghleannán na Finne

Paul Tierney, Cumann Dornálaíochta Naomh John Bosco, Baile Dhún na nGall

 

LÁMHACH CRÉPHLÁTAÍ

Gearóid Driver, Cumann Gunnaí Ráth Bhoth

Paddy Brown, Cumann Gunnaí an Charraigín agus Bhaile Suingean

Peter Monaghan, Cumann Gunnaí Bhun Cranncha

 

ROTHAÍOCHT

Ciara Doogan, Cumann Rothaíochta na hEargaile

Conor Halvey, Cumann Rothaíochta na hEargaile

P J Doogan, Cumann Rothaíochta na hEargaile

 

EACHAÍOCHT

Erin Crawford, Caisleán na Finne

Evie Smith, An Chruit

Gavin Harley, Ráth Dónaill, Leitir Ceanainn

Kelda Mo Kelda Morgan, Stáblaí Altaskin, Baile Suingean

Kenneth Graham, An Magh 

Lisa Moore, Gleann Laoghaire, Ráth Mealtain

Ross Trearty, Ráth Mealtain

Tyrone Flanagan, Caisleán na Finne

 

CLG

Geraldine McLaughlin, An Tearmann

Michael Murphy, Gleann Súilí

Neil Gallagher, Gleann Súilí

Neil McGee, Gaoth Dobhair

Rory Kavanagh, Naomh Adhnamháin

Ryan McHugh, Cill Chartha

 

GALF

Brendan McCarroll, Cumann Gailf Bhaile Lifín

Jack Duffy, Cumann Gailf Bhun Cranncha

Kyle McCarron, Cumann Gailf an Iarthuaiscirt, Lios Feannáin

 

GLEACAÍOCHT

Eilíse McLaughlin, Leitir Ceanainn 

Maria Gallagher, Leitir Ceanainn

 

HALLA NA LAOCHRA

James McLaughlin, Cumann CLG na Birte

 

HACA

Alexander Tinney, Cumann Haca Ráth Bhoth

Ben Wallace, Cumann Haca Ráth Bhoth

James Corry, Cumann Haca Instonians, Béal Feirste

 

IOMÁNAÍOCHT

Danny Cullen, Setanta

Joe Boyle, An Bheart

Justin McGee, Cumann Sheáin Mhic Cumhaill

Paul Sheridan, Aodh Ruadh, Béal Átha Seanaidh

 

EALAÍONA COMHRAIC

Adam Mc Daid, Ealaíona Comhraic Éilíte, Doire

Daryl Orr, Ráth Mealtain

Elaine Dullaghan, Caisleán na Finne

Emma Mills, Cumann Karate Shotokan an Iarthuaiscirt

Mary Kate Finnegan, Ros Neamhlach

Samantha Weir, Cumann Júdó Samurai Uladh

 

SPÓIRT INTINNE

John Joe McGee, Bun Cranncha (Táiplis)

 

GLUAISROTHAÍOCHT

Caolán Irwin, Cill Mhic Réanáin

Rhys Irwin, Cill Mhic Réanáin

Richard Kerr, Cill Mhic Réanáin

 

MÓTARSPÓIRT

Declan & Brian Boyle, Leitir Mhic an Bhaird

Declan Gallagher, Ardara & Ryan Moore, Leitir Ceanainn

Donagh Kelly, Frosses & Kevin Flanaghan, An Baile Nua

Kevin Eves, Paiteagó

Zach Gibson, Ráth Dónaill, Leitir Ceanainn

 

PARALÚTHCHLEASAÍ

Noel O’Donnell, Bun an Ghaoith Aontaithe

 

TRÉANTÓGÁIL MEÁCHAN

Maria McShane, Ráth Bhoth

Mick Coleman, Srath an Urláir

 

BUNSCOIL

Scoil Náisiúnta na Dubhaise, Bealach Féich

Scoil Náisiúnta Chéididh, Céideadh, Ailt an Chorráin

Scoil Náisiúnta Lorga Bhreac 

Scoil Náisiúnta Cholm Cille, Leitir Ceanainn

Scoil Mhuire gan Smál, Leitir Ceanainn

Scoil Naomh Fiachra, Eileastran

Scoil Naomh Fionáin, An Caisleán Geal

Scoil Náisiúnta Naomh Muire, Taobh Bán, Bun na hAbhann

 

BUACHAILL SPÓIRT NA MBUNSCOILEANNA

Seán Ó Cuireáin, Scoil Náisiúnta Ghort a’ Choirce

Shane McMonagle, Scoil Náisiúnta Naomh Muire, Taobh Bán, Bun na hAbhann

Shane O’Donnell, Scoil Cholm Cille Leitir Ceanainn   

 

CAILÍN SPÓIRT NA MBUNSCOILEANNA

Saoirse Bonner, Scoil Náisiúnta Chéididh, Céideadh, Ailt an Chorráin

Sarah Jane Porter, Scoil Náisiúnta Naomh Muire, Taobh Bán, Bun na hAbhann

Stephanie Okoh, Scoil Mhuire gan Smál, Leitir Ceanainn  

 

MÚINTEOIR SPÓIRT NA MBUNSCOILEANNA

Eilís Mc Clafferty, Scoil Cholm Cille, Leitir Ceanainn

Irene Mc Fadden, Scoil Mhuire gan Smál, Leitir Ceanainn

Kevin Cassidy, Scoil na nAingeal Beag, Leitir Ceanainn 

Máire McCole, Scoil Náisiúnta Chéididh, Céideadh, Ailt an Chorráin

Rory Kavanagh, Scoil Cholm Cille, Leitir Ceanainn 

 

ÉACHT SA SPÓIRT GHAIRMIÚIL

Seamus Coleman, Cumann Sacair Everton

 

RÁMHAÍOCHT

Conor Maquet, Cumann Rámhaíochta Phointe Luacharois 

James McGonagle, Cumann Rámhaíochta Chionn Caslach

Paul McGonagle, Cumann Rámhaíochta Chionn Caslach

 

RUGBAÍ

Larissa Muldoon, Cabraigh, Bealach Féich

Nora Stapleton, Fathain

Shannon Heapes, Cumann Rugbaí Ghleannán na Finne

 

SEOLTÓIREACHT

Richie Fearon, Fathain

Sean McCarter, Bun Cranncha 

 

MEÁNSCOIL

Coláiste na Maoile Rua, Baile na nGallóglach

Scoil Chuimsitheach Royal agus Prior, Ráth Bhoth 

 

BUACHAILL SPÓIRT NA MEÁNSCOILEANNA

Aaron Mac Fhloinn, Gairmscoil Chú Uladh, An Clochán 

Barry McLaughlin, Coláiste Chranncha, Bun Cranncha

Brendan O’Donnell Coláiste Naomh Adhnamhnán, Leitir Ceanainn

Brett McGinty, Coláiste na Daoile, Ráth Bhoth

Chris Flanagan, Coláiste Naomh Adhnamhnán, Leitir Ceanainn

Christopher O’Donnell, Coláiste Mhaigh Éne, Bun Dobhráin

Cormac Callaghan, Coláiste Naomh Adhnamhnán, Leitir Ceanainn

Darragh O’Connor, Scoil Mhuire, Bun Cranncha

Jamie Brennan, Coláiste Mhaigh Éne, Bun Dobhráin

Jason McGee, Pobalscoil Chloich Cheann Fhaola, An Fál Carrach

Kyle McCarron, Scoil Mhuire, Bun Cranncha

Michael O' Donnel, Coláiste na hEargaile, Leitir Ceanainn

Seán Ó Duibheannaigh, Coláiste Ailigh, Leitir Ceanainn 

Tommy Lee McCarron, Coláiste Cranncha, Bun Cranncha 

 

CAILÍN SPÓIRT NA MEÁNSCOILEANNA

Christine Russell, Scoil Chuimsitheach Royal agus Prior, Ráth Bhoth

Karen Ward, Coláiste Naomh Columba, Srath an Urláir

Lauren McElwaine, Pobalscoil Loreto, Baile na nGallóglach

Tara Fergus Sheridan, Coláiste Mhaigh Éne, Bun Dobhráin 

Zoe McGlynn, Coláiste na Daoile, Ráth Bhoth

 

MÚINTEOIR SPÓIRT NA MEÁNSCOILEANNA

Paddy Carr, Scoil Mhuire, Bun Cranncha 

Stephen Doohan, Pobalscoil Chloich Cheann Fhaola, An Fál Carrach

 

SNÚCAR

Anthony Bonner, Cumann Snúcair an Iarthuaiscirt, Leitir Ceanainn

John Connors, Cumann Snúcair an Iarthuaiscirt, Leitir Ceanainn

Ronan Whyte, Cumann Snúcair an Iarthuaiscirt, Leitir Ceanainn

 

SACAR

Ciara Grant, UCD Waves

Gareth Doherty, Ruagairí Leitir Ceanainn

Lee White, Ceiltigh Leifir

Malachy McDermott, Ceiltigh Chnoc an Choiligh

Roma McLaughlin, An Caisleán Nua

Zoe McGlynn, Cláirseacha an Lagáin

 

LÚTHCHLEASAÍ SPEISIALTA

Meg Carr, Leitir Ceanainn

Patrick Quinlivan, Leitir Ceanainn

 

TONNTARRTHÁIL

Kevin Murray, Béal Átha Seanaidh

Sarah Patton, Béal Átha Seanaidh

Sarah Meehan, Béal Átha Seanaidh

Triona McMenamin Leitir Ceanainn

 

SNÁMH

Daragh Summerville, Béal Átha Seanaidh

Matthew McGarrigle, Béal Átha Seanaidh

Ellen Doherty, Rónta na Súilí

Emma Harvey, Rónta na Súilí

Jonathan Martin, Rónta na Súilí

Leon Vaughan, Rónta na Súilí

Rory Boyce, Rónta na Súilí

 

FOIREANN

Foireann Tarraingt Téide Chluain Maine B

Foireann Sinsir Peile CLG Dhún na nGall

Foireann Mionúir Peile CLG Dhún na nGall

Foireann Dairteanna Fear Chontae Dhún na nGall

Foireann Sinsir Ban Tonntarrthála Dhún na nGall

Foireann Taispeántais Gleacaíochta Finesse

Foireann Sinsir Peile na bhFear de chuid Ghaeil Leitir Ceanainn

Foireann Sealaíochta Mheascra Snámha faoi 16 de chuid Leitir Ceanainn

Foireann Sinsir Peile na bhFear de chuid Chumann Naomh Adhamhnáin

Foireann Rothaíochta Dhún na nGall don Rás Thart ar Éirinn

Foireann Sinsir Ban CLG an Tearmainn

Foireann Idirchúige Sacair i Sraith Shinsir Uladh

 

CÓITSEÁLAÍ / BAINISTEOIR FOIRNE

Declan Bonner, Foireann Mionúir Peile CLG Dhún na nGall

Donal O'Brien, Cumann Sacair Cheiltigh Chnoc an Choiligh

Francie Friel, Foireann Sinsir Ban CLG an Tearmainn

James McIntyre Tonntarrtháil Dhún na nGall

Jim McGuinness, Foireann Sinsir Peile CLG Dhún na nGall

Ray Durack, Foireann Iománaíochta Dhún na nGall 

 

LÚTHCHLEASAÍ TRASPHLANDAITHE

Kieran Murray, Ráth Mealtain

 

TRÍ-ATLAN

Aidan Callaghan, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn

Christine Russell, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn

Gavin Crawford, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn

Lisa Dalton, Cumann Trí-Atlain 24-7 Leitir Ceanainn

 

PEARSA ÓG SPÓIRT NA BLIANA

John Kelly, Cumann Lúthchleasaíochta Ghleannán na Finne

Karl Griffin, Cumann Lúthchleasaíochta UCD

Rachael Darragh, Cumann Badmantain Ráth Bhoth

Ryan McHugh, Cill Chartha

Rátáil an leathanach

Déan rogha thíos

Léarscáileanna

Map Portal

  • winterweather Image
  • NWGreenway network icon
  • Donegal Tourism Logo
  • Rennet Image
  • NPPR Logo
  • Donegal Gathering Logo
  • Donegal Diaspora Logo
  • Public Art logo
  • Regional Cultural Centre logo
  • Spaceial logo
  • IrishWater
  • LEO